Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Олексій Цвєтнов

Системний інженер в IBM, м. Мюнхен:

Випускник напрямку:

Мережі та кібербезпека

В якій компанії ви зараз працюєте? На якій позиції? Що входить у ваші обов'язки?

Зараз я проживаю із сім'єю в Мюнхені і останні два роки працюю в IBM. Доволі часто в компаніях можна зустріти велику кількість різноманітних найменувань позицій, інколи навіть кумедних, але вони досить небагато можуть розповісти про реальні обов'язки. Якщо узагальнити, то я працюю системним інженером в команді Cloud Operations. Головна задача команди – виробнича експлуатація сервісів, які засновані на хмарних технологіях. CloudOps інженери першими отримують сповіщення в випадку будь-яких неполадок і вживають заходи для їх усунення. Останні кілька місяців я виконую обов'язки Lead of Automation Squad, підрозділу, який займається автоматизацією більшості перевірок та аудиту сервісів, які ми підтримуємо.

 

В яких проектах ви брали участь?

Проекти – це далеко не основна ціль. А от отриманий досвід навпаки, заслуговує на особливу увагу. Дуже важливо постаратись використовувати час з користю, щоб озирнувшись назад, було приємно згадати пророблену роботу. Тим паче, що саме ці два параметри будуть більш за все цікавити ваших настуних роботодавців. Освоюючи професійні навички, навчаючись чомусь новому і постійно отримуючи досвід, людина проходить шлях від новачка до експерта. Важливо розуміти, що більшу частину цього шляху потрібно буде брати участь в чужих проектах та реалізовувати чиюсь архітектуру. І це нормально. Проте, не упускаючи можливості практикуватись і щоденно вирішувати нові задачі, ви зможете досягти отримання більш складних завдань, навіть дизайн нових архітектур (як програмних, так і системних).

 

Назвіть найскладніший та найцікавіший проект, яким ви пишаєтесь.

Мені достатньо щастило ще з початку моєї кар'єри, практично завжди я займався дуже складними для мене задачами. І чим більше я отримував досвіду, включаючи негативний, звичайно, тим швидше я був готовий до нового рівня складності. Але кожного разу, коли я помічав, що все вже вирішено, збудовано і працює, мені ставало нудно і я змінював роботу, не даючи собі шансу стати заручником одноманітної рутини. Так, на першій роботі я спроектував і ми, разом з командою, успішно впровадили L2- і L3-мережі всередині цілої компанії, вперше провіривши на практиці всі знання, які я отримав в Академії. Працюючи в інтернет сервіс провайдері, я спроектував і розгорнув комплексну поштову систему, перемістивши дані з застарілої системи. На наступних роботах, мені випала можливість проектувати і впроваджувати Geo-розподілені мережі і мережеві сервіси, працювати з highload-сервісами и протистояти DDoS, приймати участь в створенні Private Cloud і платформи, яка надає всі необхідні сервіси для збирання, розгортання, запуску та експлуатації програмних продуктів на основі хмарних технологій.

 

Чи є посилання на ваші проекти?

Порівняно недавно я почав вести технічний блог, який присвячений різним аспектам інженерної діяльності в сфері програмного забезпечення і комп'ютерних систем. Там можна знайти посилання на мої профілі в LinkedIn та інших соціальних мережах. Також, вже більше двох років, я зі своєю дружиною, яка, до речі, теж навчалась в Академії багато років тому і зараз працює в SAP, ведемо влог на YouTube. На каналі можна знайти плейлисти про Computer Sciense (фундаментальні основи), ІТ (складання резюме, процес співпесіди в ІТ компанію), саморозвиток (планування часу, вивчення іноземних мов) і багато інших тем, які так чи інакше пов'язані з нашим життям. Буду радий, якщо хтось знайде там для себе щось корисне на цих ресурсах:
Блог (англ.): https://vorakl.com
Влог (рос): https://youtube.com/PotentialDifference

 

Яку роль у вашому житті відіграла Академія IT Step?

Я думаю, що роль була ключовою, оскільки доповнила мою вищу освіту (інженер телекомунікацій, диплом спеціаліста) знаннями, яких мені бракувало - комп'ютерні мережі і адміністрування OS Linux, саме це і визначило мою подальшу професійну діяльність.

 

Що ви можете порадити нашим студентам?

Незалежно від діяльності людини, у всіх професіоналів і експертів є одна спільна особливість – час, який вони усвідомлено виділяють, щоб постійно навчатись і отримувати новий досвід, безперервно відточуючи свою майстерність. Це не відбувається швидко. Потрібен час! В середньому, людині потрібно 10 000 годин, щоб досягти професійного рівня, а це приблизно 20 годин в тиждень на протязі 10 років. Недостатньо закінчити одні курси і до кінця життя залишатись кваліфікованим спеціалістом. Не існує магічної книги чи тренінгу. Тільки постійне навчання і практична робота на протязі всієї професійної діяльності може привести до самореалізації і усвідомлення сенсу і задовлення від життя.

Літній ІТ-табір

Перетворіть літні канікули на пригоду для вашої дитини до 20 травня за найнижчою ціною

Детальніше

IT STEP SCHOOL

Ви мрієте, щоб ваша дитина із задоволенням йшла на уроки? Якщо відповідь ТАК - IT’S SCHOOL саме для вас!

Детальніше

ШК Студент

Забронюй місце на програмах ІТ-освіти для підлітків за зниженою ціною до 12 травня

Детальніше