Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Java або JavaScript - Що вибрати в 2022

IT STEP ACADEMY

Освіта для дорослих

Програмування

29.12.2022

4185 переглядів

Java та JavaScript на сьогоднішній день є найпоширенішими мовами програмування, після Ruby та Python. Через схожість у назвах може здатися, що це схожі мови. Але це неправильно - вони дуже різні, оскільки кожна з них використовується для певних цілей. При цьому вони мають деякі схожі риси.

Java та Javascript: що це таке?

Java є об'єктно-орієнтованою мовою програмування загального призначення. Спочатку вона називалась "Oak" і створювалась для програмування побутової техніки. Мова прийшла до нас у в 1995 році, Oak розцінювалась як альтернатива С/С++, оскільки мала схожий синтаксис, але була більш безпечною і простою.

Програми, написані на Java, компілюються в байт-код, який можна запустити на віртуальній машині JVM. Будь-який комп'ютер, на якому інстальовано JVM, може запустити написаний код. Віртуальна машина призначена для подолання розриву між кодом та одиницями з нулями, зрозумілими комп'ютеру. Фактично це програма, яка виступає посередником. Основна ідея цієї мови програмування полягає в тому, що розробник може один раз написати код та використовувати його на будь-якій платформі, що підтримує Java-середовище. Тому код компілюється у JAR-файл.

Що стосується JavaScript, це мова сценаріїв, спочатку призначена для створення обмежень HTML-форм. На момент створення це була LiveScript, розроблена за десять днів компанією Netscape. Вона могла використовуватися всередині HTML і мала доповнювати Java. Саме тому Java та JavaScript мають схожий синтаксис. JavaScript є мовою, що повністю інтерпретується, запускається в браузері і робить сторінки сайту інтерактивними і динамічними.

Javascript vs Java – основні відмінності мов програмування

Якщо Java є автономною мовою програмування, то JS - це мова скриптів, що вимагає інтегрування в HTML. Відмінності Java і JavaScript полягають у розширенні файлів («.java» і «.js», відповідно), а й у їх зберіганні. Java зберігається на клієнт-комп'ютері як байтовий код, а JS - як вихідний.

Основні відмінності Java та JavaScript:

 • Java – строго типізована, а JS – слабо типізована мова. У першому випадку необхідно вибирати тип змінної даних перед використанням, у другому — ця необхідність відсутня.

 • Перш ніж запустити програму на Java, її потрібно скомпілювати. При використанні JS код має бути інтегрований у HTML. У першому випадку наявність браузера не має значення. Для запуску програм на JS без веб-браузера не обійтися.

 • Для Java характерна багатопоточність, що дозволяє розробникам виконувати складні завдання. JS не дає такої можливості. Відповідно, JavaScript не потребує великого обсягу ОЗП.

Відмінність Java та JavaScript також полягає у застосуванні класів та об'єктів. Об'єктно-орієнтована мова програмування використовує класи, де визначаються властивості об'єктів. У JS класи відсутні: є лише об'єкти.

JavaScript vs Java: що спільного?

Що схожого у Java та JavaScript:

 • Обидва коди можуть бути запущені у браузері.

 • І Java, і JS вимагають кодування об'єктів та їхніх відносин між собою. Це забезпечує доступ до інкапсуляції та успадкування

 • Обидві мови програмування дозволяють підключати бібліотеки та фреймворки. Це найважливіший момент для будь-якого розробника. Бібліотеки та фреймворки надають доступ до коду, який можна використовувати для створення різних продуктів.

 • Обидві мови можна запустити на сервері.

Що складніше: Java чи JavaScript?

Цілком резонно знати, що складніше вчити, якщо ви вирішили пов'язати своє життя із розробкою. Java вважається складнішою мовою з певними обмеженнями. Програми, створені на JS, менш функціональні та більше схильні до помилок. Відповідно, це відбивається і на складності розробки. JS-програми більш прості для розробки, але на виконання коду йде більше часу.

Що краще вчити і чи потрібно Java програмісту знати JavaScript і навпаки?

Порівнюючи JavaScript vs Java, всі сильні та слабкі сторони цих мов програмування, у багатьох користувачів постає цілком логічне питання – а що краще вчити? Тут все залежить від напряму, в якому ви бажаєте розвиватися.

 

Java підходить для розробки:

 • програм для мобільної платформи Android;

 • комерційного софту;

 • програмне забезпечення для аналізу Big Data;

 • серверних програм;

 • систем безпеки;

 • програм загального призначення.

Про використання Java слід задуматися, якщо ваш проект включає математичні обчислення та аналітику великих обсягів даних. Якщо говорити простими словами, то це промислова мова програмування, якою працюють розумні гаджети, термінали оплати, серверні системи.

Що стосується JS, то це оптимальний варіант для веб-розробки. З його допомогою розробляються бібліотеки та фреймворки. У міру зростання складності проекту застосування JS починається з динамічної зміни окремих компонентів проекту до розробки серверної частини додатків. Для JavaScript характерний "мінімальний поріг входження". Щоб вивчати мову, потрібно мати невеликий запас знань у галузі веб-розробки, у тому числі розуміти основи HTML та CSS.

Навчання у Комп'ютерній Академії ШАГ

Після закінчення курсів Java-розробки в Академії ШАГ ви зможете:

 • розумітися на механізмах багатопоточності;

 • працювати з JS, CSS, HTML;

 • займатися проектуванням класів різного ступеня складності;

 • розробляти класові ієрархії до виконання будь-яких завдань;

 • парсити дані із застосуванням JSON;

 • виконувати нормалізацію баз даних та працювати з MySQL;

 • опанувати принципи об'єктно-орієнтованого програмування тощо.

Гейміфікація навчального процесу робить навчання більш цікавим, результативним та ефективним. Програма курсів будується з урахуванням актуальних вимог ринку праці. Фахівці Академії ШАГ співпрацюють з індустрією та знають, що необхідно студенту для побудови успішної кар'єри.


Записатися на курс Java розробникаАвтор:

IT STEP ACADEMY

Редакція Комп'ютерної Академії ШАГ

Soft-skills

ТОП-10 корисних інструментів для веб-майстрів

Розробка веб-сайтів – складний, багатогранний процес, що вимагає від розробника знань та вміння працювати з різними інструментами. Ефективне використання правильних інструментів може значно спростити та прискорити процес розробки. А також підвищити якість та функціональність створюваного сайту.

Розробка веб-сайтів – складний, багатогранний процес, що вимагає від розробника знань та вміння працювати з різними інструментами. Ефективне використання правильних інструментів може значно спростити та прискорити процес розробки. А також підвищити якість та функціональність створюваного сайту.   Веб-розробка включає безліч завдань, таких як написання коду, створення дизайну, управління базами даних, оптимізація продуктивності та багато іншого. Правильний вибір інструментів веб-розробника заощадить ваш час і ресурси.   Розгляне

ШАГ логотип

Як вибрати професію в IT сфері

Нині профорієнтація у it сфері може бути непростим завданням. З кожним роком IT індустрія зростає та розвивається, відкриваючи нові можливості та вимоги до фахівців. Але як вибрати професію в it?

Нині профорієнтація у it сфері може бути непростим завданням. З кожним роком IT індустрія зростає та розвивається, відкриваючи нові можливості та вимоги до фахівців. Але як вибрати професію в it?   По-перше, IT індустрія найбільш швидко зростаюча та прибуткова галузь у світі. Вона охоплює безліч різних сфер, таких як програмування, дизайн, маркетинг, керування і т.д. Але не всі професії підходять для кожної людини. Вибираючи правильну професію, ви можете не тільки отримати задоволення від своєї роботи, але й досягти успіху в кар'єрі, а також з

ШАГ логотип

ChatGPT: новий інструмент, який змінить IT-галузь

Штучний інтелект стає все більш популярним і широко використовується в різних сферах, включаючи інформаційні технології. Однією з важливих розробок у цій галузі є технологія ChatGPT. Вона дозволяє створювати моделі глибокого навчання, здатні генерувати текст природною мовою.

Штучний інтелект стає все більш популярним і широко використовується в різних сферах, включаючи інформаційні технології. Однією з важливих розробок у цій галузі є технологія ChatGPT. Вона дозволяє створювати моделі глибокого навчання, здатні генерувати текст природною мовою.   ChatGPT - це нейромережа, навчена мільйонами текстових даних, яка генерує тексти, схожі на людські. Ця технологія може бути використана в різних сферах IT, таких як розробка програмного забезпечення, машинне навчання, обробка природної мови та інші.   Використання ChatGP

ШАГ логотип

Figma – базовий інструмент для роботи дизайнерів

Figma - це веб-додаток для дизайну інтерфейсів, який дозволяє створювати макети, прототипи, іконки та багато іншого. Це один із найпопулярніших інструментів в індустрії дизайну та розробки інтерфейсів.

Що таке Figma і навіщо вона потрібна? Figma - це веб-додаток для дизайну інтерфейсів, який дозволяє створювати макети, прототипи, іконки та багато іншого. Це один із найпопулярніших інструментів в індустрії дизайну та розробки інтерфейсів.   Figma дозволяє дизайнерам працювати в реальному часі, обмінюватися макетами та коментарями, спрощує процес спільної роботи та робить його більш ефективним.   Однією з основних переваг Figma є те, що вона працює у браузері – немає необхідності завантажувати та встановлювати програму на комп'ютер. Це зруч

ШАГ логотип

Літній ІТ-табір

Перетворіть літні канікули на пригоду для вашої дитини до 20 травня за найнижчою ціною

Детальніше

IT STEP SCHOOL

Ви мрієте, щоб ваша дитина із задоволенням йшла на уроки? Якщо відповідь ТАК - IT’S SCHOOL саме для вас!

Детальніше

ШК Студент

Забронюй місце на програмах ІТ-освіти для підлітків за зниженою ціною до 12 травня

Детальніше