Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Як правильно увійти до IT. Коли немає роботи чи думаєте, що не є компетентними для посади

IT STEP Academy

Освіта для дорослих

01.12.2022

1071 перегляд

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання.

Джуна важче конкурувати на ринку за місце в компанії. З початку 2022 року кількість вільних вакансій зменшилась на 56%, а обсяг резюме на біржах зріс на 23%.

Редакція Комп'ютерної Академії IT STEP ділиться, як стати айтішником з нуля та знайти правильний підхід до професії. Щоб ніколи не залишатися без роботи та практики.

Як увійти в IT без досвіду. Крок 1 — вам цікава ніша і ви шукаєте будь-яку безкоштовну інформацію

Цікавитись IT без знань, як влаштована кухня професій, ким можна працювати та скільки отримують фахівці – наче шукати голку у стозі сіна. Спочатку цікаво. Але мотивація згасає і здається, що все марно.

Приберіть невизначеність. Для цього проведіть дослідження IT-простору:

 • Перегляньте канали Youtube про професії в IT.

 • Почитайте статті новачків на Habr та Dou.

 • Попитайте друзів із IT-середовища. Але пам'ятайте, що думка людини є суб'єктивною.

 • Прочитайте форуми. А краще – заведіть тему на Dou, Habr, Reddit чи Quora.

Складіть список перспективних професій. Перелік допомагає не лише визначитись із спеціальністю. Ви знайомитесь зі сленгом та технічними термінами. Заглиблюєтесь в тусовку IT-фахівців.

Список – професія, обов'язки та ключові навички. Чим детальніше розпишете, тим легше ухвалити рішення на користь чогось одного

А може вам не подобається розробка продуктів, а ви хочете керувати проектами? Дивіться у список, зіставляєте навички та аргументовано обираєте.

Крок 2 – розвивайте професійні компетенції

А якщо не вибрали, з боку якої професії увійти в айті, загляньте на  безкоштовні вступні вебінари від Академії.

Кожна професія має пул навичок. Ви могли їх вже записати до списку. А якщо ще не зробили, подивіться, що вимагають компанії на сайтах. Якщо у 2-3 компаніях однакові вимоги до того ж розробника — пишіть у список. Так ви створили путівник — що потрібно вчити, щоб стати айтішником.

Нижче ми розписали головні компетенції для тих, хто планує працювати із програмним забезпеченням:

 • Операційні системи Mac, Linux та Windows. Знання кожної ОС допоможе адаптуватись під завдання клієнта. Йому не доведеться шукати розробника, який напише антихакерський софт на Linux або віджет для Google у Windows.

 • Кібербезпека. Продукти вашої компанії повинні захищатися від хакерських атак та вірусів. Тому знати поняття шифрування, брандмауерів — обов'язково. Як розробнику, так і суміжним спеціальностям.

 • Мережеві технології – маршрутизація, доступ до мережі, IP-служби.

 • Навички спілкування, переговорів. Розробники з 12-16-годинним графіком переписуються з менеджерами. Або презентують проекти керівникам.

Не забувайте про навички спілкування. Ви не робот, а людина. І рухаєтесь у IT, щоб робити продукти для аудиторії.

Крок 3 — отримайте диплом в IT

Колеги-самоучки зіштовхуються з однотипними помилками, працюють без наставника-експерта та не знають: як правильно, а як не варто робити.

За статистикою, лише 15% фахівців вмотивовані вчитися та працювати над однотипними завданнями

Страждає не лише мотивація. Ви витрачаєте час. Візьмемо курс IT STEP «Розробка програмного забезпечення». Час навчання – 2.5 роки. Це вдвічі менше, ніж у ВНЗ.

На скорочення часу вплинув єдиний чинник. В інституті ви навчаєтесь самостійно 90%. Приходьте на заняття із результатом. На курсах IT STEP теорія та практика заснована на роботі студент-викладач, студент-колеги. Ви знаєте, до кого звернутися, а не шукаєте відповіді в Інтернеті.

Диплом впливає і кар'єру. Аналіз сайтів працевлаштувань показав, щоб стати айтішником, потрібен диплом бакалавра або сертифікат випускника технічної спеціальності.

Крок 4 – більше практикуйтесь. Як на курсах, так і поза стінами Академії.

Портфоліо розробника – перевага перед конкурентами. Ви маєте що показати. А компанія бачить, як компетентного гравця бере на роботу. У Комп'ютерній Академії IT STEP не забули про цей важливий крок — крім диплому за 2.5 роки навчання, випускники отримують величезне портфоліо для обраної спеціальності.

Ось ще 4 способи, як доповнити портфоліо і стати ціннішим в очах потенційного керівника:

 1. Особисті проекти. Спробуйте Багхантінг, беріть участь у змаганнях чи стипендіальних програмах. Це не лише цікаво, а й прибутково. За одну помилку компанії сплачують від $50.

 2. Влаштуйтеся Trainee у фірму. Необов'язково шукати IT-компанію, щоб працювати за фахом. У промисловості, медицині, банківському секторі бракує айтішників.

 3. Фріланс. Перший проект може як успіхом — швидко знайшли, поспілкувалися з клієнтом і виконали замовлення. Або тривалим очікуванням, пошуком та нестачею мотивації. На біржі багато конкурентів, і всі хочуть ласий шматочок.

 4. Вчіть тому, чого самі досягли. Заведіть блог на сайті, знімайте відео на Youtube або пишіть до Telegram. Спосіб розвиває не лише нетворкінг, а й дає гроші від реклами.

Усі додаткові навички, досвід роботи вказуйте у резюме. Знадобиться для наступного етапу.

Крок 5 — станьте бездоганним спікером на співбесіді

Ви отримали диплом, напрацювали портфоліо. Може, вже знайшли компанію та відправили резюме.

Далі – співбесіда. Страх початківця, інтроверта та соціопата.

На інтерв'ю рекрутери ставлять питання технічного та поведінкового характеру. Технічні показують ваші знання у спеціальності. А поведінкові – ставлення до  інших, поведінка у команді, цінності та переконання.

Головне – не соромтесь. Уявіть, що ви виступаєте перед величезною аудиторією. Ви топовий спікер, на кшталт Стіва Джобса. Він не соромиться говорити відкрито, жартувати та спілкуватися з публікою. І він така сама людина, як і ви — зі страхами, переживаннями та проблемами.

Будьте, як Стів Джобс. Не соромтеся та розкривайте себе на співбесіді. Буває, що фахівець класний, але про нього нічого не довідалися. Людина замкнулася в собі і нічого не видала з портфоліо, над яким працювала 2.5 роки. Робота втрачена.

Люди люблять балакучих. Не виходить – тренируйтесь. Прочитайте книгу «Cracking The Coding Interview». В ній 189 питань із співбесід розробників на Amazon, eBay, Microsoft.

Сумніватися у виборі професії — не погано. Ви вже на крок вперед, тому що думаєте про профільну освіту та курси. Якщо потрібна допомога, питайте на сайті. Закриємо всі гештальти та сумніви. Допоможемо вибрати правильну спеціальність.Автор:

IT STEP Academy

Редакція IT STEP Academy

Розробка мобільних додатків для новачків: від ідеї до Google Play і App Store

За даними ресурсу Statista, у 2021 році мобільні додатки завантажили 230 мільярдів разів. А 60% користувачів купують товари або послуги через мобільні додатки.

За даними ресурсу Statista, у 2021 році мобільні додатки завантажили 230 мільярдів разів. А 60% користувачів купують товари або послуги через мобільні додатки.  Компанія втрачає трафік і гроші, якщо вона може продавати через телефони і для цього є аудиторія. Але у неї немає мобільного застосунку. У статті розповімо про етапи розробки додатків для смартфонів без стадії реклами. Щоб занурити вас у концепцію розробки, деякі деталі не згадані або спрощені. ============================================================== Щоб створити мобільний додаток, потрібні: Ідея. А

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Soft-skills

Поради при працевлаштуванні — як отримати сумлінного роботодавця і працювати з ним роками

Робота для фахівців-початківців створює різні враження. Одні знаходять компанію мрії. Інші засмучуються: витрачають час, проходять десятки співбесід. Гірше, якщо не заплатили за роботу або вказали в договорі ставку, меншу за ринкову.

Робота для фахівців-початківців створює різні враження. Одні знаходять компанію мрії. Інші засмучуються: витрачають час, проходять десятки співбесід. Гірше, якщо не заплатили за роботу або вказали в договорі ставку, меншу за ринкову. Ми підготували статтю з тривожними знаками з боку роботодавця: від картки вакансії до співбесіди. Зберігайте статтю в закладки, діліться з друзями.  Не приймайте поради, як належне. Не в кожній компанії обманюють на гроші або беруть на безкоштовне стажування у 2-3 місяці. Не поспішайте надсилати резюме. Проа

ШАГ логотип

Мережі та кібербезпека

5 прикладів розвитку кібербезпеки в армії, поліції та IT України

Редакція IT STEP на прикладах розібралася, що змінилося у кібербезпеці військових та бізнесу до війни і зараз.

Редакція IT STEP на прикладах розібралася, що змінилося у кібербезпеці військових та бізнесу до війни і зараз. Багато новин для вас можуть бути знайомими. Ми розповімо про них у контексті кібербезпеки в умовах війни. Зі супутниками Starlink Wi-Fi доступний військовим і населеним пунктам без світла Проблема. Використовувати звичайну Wi-Fi мережу в районі бойових дій небезпечно. Причина у відкритому доступі до домашньої мережі: роутери та підключену техніку бачить ворожий радар та хакери. Під час кібератаки можна відключити камеру на дроні або по

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Поради жінок-розробників тим дівчатам, хто сумнівається

У статті ви дізнаєтесь 3 історії від трьох жінок в IT з порадами: як не звертати уваги на гендерні забобони та доводити, що жінка не гірша за чоловіка у програмуванні.

Багато жінок розглядають IT як можливість професійного зростання. А кар'єра як піраміда: молодші розробники в самому низу, середній рівень у середині, а старші — на вузькій вершині. У статті ви дізнаєтесь 3 історії від трьох жінок в IT з порадами: як не звертати уваги на гендерні забобони та доводити, що жінка не гірша за чоловіка у програмуванні. Статистика: щороку відсоток жінок у IT зростає Дослідження Stack Overflow показують спад гендерної нерівності: 9% жінок-програмістів у 2018 році 11% у 2019 При цьому кожен четвертий с

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL

Ви мрієте, щоб ваша дитина з усмішкою йшла на уроки? Якщо відповідь ТАК - IT’S SCHOOL саме для вас!?

Детальніше

ШК Студент

Забронюй місце на програмах ІТ-освіти для підлітків за зниженою ціною до 30 листопада

Детальніше

ПКО навчання

Старт навчання на програмах професійної комп'ютерної освіти вже 28 листопада

Детальніше

Старт МКА

Забронюй навчання в Малій Комп'ютерній Академії за зниженою ціною до 30 листопада

Детальніше

Знижки ЧП курси

Чорна п’ятниця в IT Step Academy - злови 30% знижки на всі курси

Детальніше

Знижки чп МКА

25% знижки на навчання в Малій Комп'ютерній Академії у Чорну П'ятницю

Детальніше

Знижки ЧП табір

Чорна п’ятниця у IT Step - отримай 15% знижки на зимовий ІТ-табір

Детальніше