Починаючи будувати кар'єру в IT, багато хто задається питанням: як зібрати професійне портфоліо? Іноді відповідь на це питання нагадує зачароване коло. Щоб збирати роботи - потрібно працювати, а роботу не пропонують, тому що немає прикладів У цій статті ми відповімо на ваші запитання і підкажемо, як зібрати професійне портфоліо, навіть не маючи досвіду роботи.
Що таке портфоліо?
Портфоліо - це приклади робіт. У дизайнера портфоліо може бути представлено у вигляді малюнків, у фотографа - як фотографії. У портфоліо програміста знаходяться програми, а у фахівця з просування - графіки і посилання на сторінки, просуванням яких він займався. Основна мета портфоліо - дати уявлення про ваші здібності того, хто буде дивитися приклади ваших робіт.
Зверніть увагу, що слово "роботи" в даному контексті не обов'язково означає приклади робіт, які ви виконували, працюючи в компанії. Як приклади підійдуть будь-які матеріали, які ви можете надати. Також пам'ятайте, що в вашому портфоліо ви можете показати навіть такі ваші творіння, які ніде, крім як у портфоліо, більше не були показані. Головне, що вони ваші.
Що потрібно врахувати при складанні портфоліо?
При виборі робіт для портфоліо намагайтеся брати до уваги вашу спеціалізацію. Наприклад, програмісту не варто розміщувати в одному портфоліо приклади програмного коду і 3D малюнки. Звичайно, чудово, якщо ви володієте різними навичками, але якщо це так - зробіть кілька різних портфоліо і показуйте одне портфоліо, яке відповідає посаді, на яку ви претендуєте.
Відмінним джерелом матеріалів для портфоліо є навчальні роботи - це як раз той випадок, коли у вас немає досвіду роботи, але приклади робіт вже є. Яких-небудь істотних обмежень при складанні портфоліо немає. Проявіть фантазію і покажіть свій професіоналізм! Адже портфоліо - це теж приклад вашої роботи. Те, як ви його оформите, які роботи додайте - теж показник!
Де розмістити портфоліо?
До початку цифрової епохи портфоліо друкували на папері. Однак, прогрес IT технологій тепер дозволяє нам творити і зберігати роботи в цифровому форматі. Як і в питанні з наповненням портфоліо - сьогодні не існує будь-яких рамок чи обмежень з вибором місця для його розміщення. Ви можете навіть роздрукувати і показувати портфоліо на папері, однак набагато швидше буде переслати просто посилання.
Звичайно, солідно виглядає портфоліо, розміщене на власному сайті, проте навіть не всі професіонали розміщують портфоліо на своєму сайті. Основна причина дуже проста - підтримка актуальності робіт в портфоліо, красиве наповнення, вимагають значних витрат за часом. Тому в IT сфері портфоліо все частіше викладають на різних спеціалізованих ресурсах, наприклад:
- LinkedIn
У цій професійній соціальної мережі в кожному профілі є можливість прикріпити посилання на роботи у відповідному розділі з назвою "Досягнення".
- Behance
На популярному ресурсі для дизайнерів роботодавці шукають кандидатів, грунтуючись саме на розміщених роботах в профілях. Для дизайнерів це напевно найкраще місце для розміщення свого портфоліо.
- Github
Не дивуйтеся, так як для програмістів іноді важливо показати не тільки код, але і структуру, опис проекту. Тому програмістам часто досить
Висновок
Насправді не так важливо, де буде розміщено портфоліо - в соціальній мережі, або в вашому профілі на фріланс-сервісі. Більш важливі самі роботи і їх якість. Не забувайте підтримувати актуальність портфоліо і додавати нові роботи. Адже навчаючись, ви постійно підвищуєте свій рівень! Не бійтеся показати свої навчальні роботи в портфоліо - адже іноді більше важливий талант, ніж техніка.
Хочете отримати затребувану і високооплачувану роботу в IT сфері? Задумалися над тим, як отримати приклади навчальних робіт для портфоліо? Бронюйте місце на курс і отримаєте всі необхідні знання для майбутньої роботи!