Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Поради жінок-розробників тим дівчатам, хто сумнівається

IT STEP Academy

Освіта для дорослих

01.12.2022

712 переглядів

Багато жінок розглядають IT як можливість професійного зростання. А кар'єра як піраміда: молодші розробники в самому низу, середній рівень у середині, а старші — на вузькій вершині.

У статті ви дізнаєтесь 3 історії від трьох жінок в IT з порадами: як не звертати уваги на гендерні забобони та доводити, що жінка не гірша за чоловіка у програмуванні.

Статистика: щороку відсоток жінок у IT зростає

Дослідження Stack Overflow показують спад гендерної нерівності:

  • 9% жінок-програмістів у 2018 році
  • 11% у 2019

При цьому кожен четвертий співробітник у технологічному секторі — дівчина. Це як розробники, як Javascript, Python, PHP, так і рекрутери, Project Management, дизайнери, аналітики.

За 4 роки приріст жінок в ІТ – 2.6%. Але це більше, ніж десятки історій із журналів та ЗМІ про безуспішні співбесіди.

 

Багато хто стикається з репортажами в Інтернеті, після чого переконує себе не йти в IT: не вдасться пройти співбесіду, начальники прискіпливі, чоловіків цінують більше. Але такі ситуації — не більше ніж думка. Знайдіть у Google історії успіху жінок. Їх не менше.

Порада 1: просіть допомоги, але й кидайте виклик самій собі

Радою ділиться Lari Maza — Front-end розробник та дизайнер зі стажем 3.5 року в IT-секторі.

Деякі скажуть, що жінка вдає «Дівчину в біді» — не справляється без допомоги колег. Тому вони часто горді чи бояться, щоб попросити поради. Якщо з цим не впоратися, мотивація та успіхи в роботі розчиняються, як пил за вітром.

Lari Maza пропонує забути про забобони. Те, як людина сприймає курси, майбутню професію та кар'єру залежить від дій, а не від чужої думки. Потрібно створити образ сильної жінки – скелі, яка стоїть серед моря страхів.

Порада редакції. Просити поради – нормально як чоловікам, так і жінкам. Дозвольте людям допомогти, коли потребуєте цього.

Не виходить домашня робота на курсі Javascript — питайте викладача, доки не зрозумієте. Проблема з проектом — трубіть команді, що потрібна допомога. Це краще, ніж відсиджуватися і сподіватися на удачу.

Існує й інший погляд: часті поради змушують думати: «Без допомоги вирішити складну проблему неможливо». З цим теж потрібно боротися, щоб показати свою самостійність та досвід у технологіях. Іноді кидайте виклик і намагайтеся вирішити складну проблему.

Але якщо не виходить або тиснуть терміни — не соромно просити оточуючих допомогти. Краще зробити командою вчасно і без помилок, ніж звітувати за провал та створювати неприємне враження про власну компетентність.

Порада 2: якщо наважилися перейти в IT — не змінюйте життя миттєво

Anca 5 років присвятила готелю: від організатора заходів у Дубаї до помічника керуючого рестораном. Робота подобалася: чуйний колектив, можливості ставити завдання та керувати командою, похвала від керівництва.

Робота була не без вад. Головна – брак часу. Доводилося працювати цілодобово, без свят та вихідних. Anca бачила сенс життя тільки на робочому місці: не було відносин, хобі чи відпустки.

Дівчині сподобалось IT з кількох причин: гнучкий графік, можливість працювати вдома. Щоб змінити життя, Anca кинула роботу, влаштувалася на півставки покоївкою та пішла на курси програмування.

Порада редакції. Кидати роботу заради нового та недослідженого — небезпечно. Грошам у скарбничці властиво закінчуватись, а життя сповнене непередбачених ситуацій: захворів зуб, купівля нових речей, на переїзд знадобилося 15 000 замість 10.

Щоб не залишитися без грошей, знайдіть альтернативу. Влаштуватись на півставки і працювати 4 години замість 8. Або залишитись на колишньому робочому місці, а навчатись у вільний час. Якщо не вийде або не сподобається в IT – є можливості та гроші рухатись далі, пробувати нові ніші.

Після навчання Anca влаштувалася у стартап, де працює 3 роки. Спробувала front-end, сервери, технології Angular, ASP.NET MVC framework, Wordpress.

3 роки показали – IT відкриває можливості. Замість 12-годинного робочого дня – гнучкий графік. Якщо потрібно залишитися вдома, можна працювати з домашнього ПК. А спілкуватися з командою через Skype не гірше нарад у задушливій переговорній.

Порада 3: Робіть портфоліо, щоб обходити претендентів будь-якої статі

Ви могли не вчитися 5 років в інституті і не любити математику та думати. Але з портфоліо шанси виграти перед чоловіками вищі у деяких ситуаціях. Розглянемо на прикладі.

Два випускники прийшли на співбесіду до мобільної компанії.

Перший – скромний хлопець. Майстер теорії, практикувався під час домашніх робіт. Портфоліо не робив, бо не бачив можливостей. Хлопець заплатив за навчання, а не за додаткове витрачання часу на портфоліо. Він сподівається, що харизмою та жартами отримає місце у компанії.

Друга – дівчина, закінчила курси Javascript з нуля. Щодня приділяла 2 години теорії та практиці. Домашні роботи з хорошими оцінками збирала на сайті та в GitHub. З дозволу викладачів публікувала статті — чим займається у навчальному закладі, яких результатів досягла.

Перед роботодавцем: першому кандидату нема чим похвалитися, крім вміння добре говорити. Другий має конкретні приклади робіт: наприклад, систему заповнення звіту для бухгалтерів.

Як думаєте, до кого більше довіри? На кого можна покластися? Очевидно, що дівчина з портфоліо і явним довідом. Але існує і зворотний бік медалі.

Gabi Dombrowski, розробник мобільних додатків у Crema розповідає: «Директор сказав, що не найме жінок — їм не вдається виконувати роботу якісно. Тоді я зрозуміла, що жінкам не місце в компаніях «Застарілого клубу хлопців».

Якщо потрапили в подібну ситуацію, не варто думати, що всі компанії не приймають жінок. Відгукуйтеся на всі цікаві вакансії, створіть власний проект на фрілансі або об'єднайтеся з іншими жінками в стартап. Так у 19 років дівчина створила програму Canva.

Або станьте викладачем. Наприклад, навчайте JavaScript або front-end.

І обов'язково робіть портфоліо. Це ваша візитка, доказ досвіду та практики.

Приклад портфоліо жінки-програміста. Можна зробити свій сайт або заливати роботи на GitHub, Stack Overflow

 

На курсах Комп'ютерної Академії IT STEP жіноча та чоловіча половина навчається на рівних: обмінюється думками, напрацьовує портфоліо з перших занять, змагаються на крутість проектів. І далеко не завжди чоловіки перемагають.

 

Жінки-розробники вчаться на трьох програмах Академії:

«Розробка програмного забезпечення»

«Програмування на Python»

«Розробка на Front-end»

Ми глибоко переконані, що жінкам завжди є місце у IT. Учні не думають про забобони, а працюють над кар'єрою програміста, веб-дизайнера, маркетолога, фахівця з кібербезпеки.

 

Є питання? Задавайте в онлайн-чаті Академії або за телефонами Київської філії.Автор:

IT STEP Academy

Редакція IT STEP Academy

Програмування

Що таке об'єктно-орієнтоване програмування: світ і невеликі чоловічки

У програмуванні є кілька парадигм — це набір правил і прийомів, як писати код.

У програмуванні є кілька парадигм — це набір правил і прийомів, як писати код. На кшталт етикету за столом, у громадському місці. Або стилю художників конкретної епохи: як робити мазки, якими фарбами користуватися і які об'єкти переважно малювати. Програмісти домовилися писати в одних правилах, щоб розуміти один одного і створювати робочі речі. Як і стандарти художників, парадигми з часом змінюються. Раніше єдино вірним було процедурне програмування. Зараз усе залежить від завдання і вмінь програміста зробити просто і зрозуміло. Одна з

ШАГ логотип

Програмування

Що вибрати PHP або Python для веб-розробки

Світ сучасної розробки переповнений мовами програмування — з перевагами та недоліками. У цій статті поговоримо про дві серверні мови: php проти python. Обидві підходять для Back-end і Full-stack веб-розробки.

Світ сучасної розробки переповнений мовами програмування — з перевагами та недоліками. У цій статті поговоримо про дві серверні мови: php проти python. Обидві підходять для Back-end і Full-stack веб-розробки. 👉 Веб-розробка — це не тільки сайти. Ще онлайн-сервіси для музики, ТБ, інтернет-магазинів. І навіть онлайн-ігри. PHP для веб-розробки Мову використовують із 1995 року. Тоді у розробників був обмежений вибір інструментів для сайтів. Не було такої мови, де можна самостійно прописати вміст і керувати діями користувачів на сайті. PHP вирішив проблему. PHP

ШАГ логотип

Освіта для дітей

Навчайтесь навіть без світла та зв'язку в Unicorn School!

Ми розробили додаток, який працює на усіх поширених платформах, тож навчання в Unicorn School стає ще зручніше! Головна особливість цього релізу — можливість навчання без світла і зв'язку.

Ми розробили додаток, який працює на усіх поширених платформах, тож навчання в Unicorn School стає ще зручніше! Головна особливість цього релізу — можливість навчання без світла і зв'язку.   Як це працює: Оновіть додаток до останньої версії Після того, як ви зайшли до свого облікового запису, натисніть іконку "налаштування" у правому верхньому куту Переконайтесь, що опція "Завантаження контенту" увімкнена та оберіть бажану якість відео (чим вище, тим більше пам'яті займає на пристрої Надалі додаток автоматично буде заванта

ШАГ логотип

Програмування

Де використовується SQL і чому він так потрібен програмістам

Ця стаття — не довідник із SQL. Ми постаралися ввести новачків у світ баз даних, показати приклади і сфери використання. А також, чому потрібно знати хоча б базові поняття SQL, щоб бути хорошим програмістом.

Ця стаття — не довідник із SQL. Ми постаралися ввести новачків у світ баз даних, показати приклади і сфери використання. А також, чому потрібно знати хоча б базові поняття SQL, щоб бути хорошим програмістом. Що таке бази даних і як ними керувати Щоб ми краще розуміли одне одного, почнемо зі вступу. Будь-який інтернет-магазин, аптека чи соціальна мережа сповнена інформації: контакти профілів, тексти постів, картинки, результати соцопитувань. Це все потрібно десь зберігати, щоб у потрібний момент отримати доступ: вийняти частину інформації або в

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL

Ви мрієте, щоб ваша дитина з усмішкою йшла на уроки? Якщо відповідь ТАК - IT’S SCHOOL саме для вас!?

Детальніше

ШК Студент

Забронюй місце на програмах ІТ-освіти для підлітків за зниженою ціною до 30 листопада

Детальніше

ПКО навчання

Старт навчання на програмах професійної комп'ютерної освіти вже 28 листопада

Детальніше

Старт МКА

Забронюй навчання в Малій Комп'ютерній Академії за зниженою ціною до 30 листопада

Детальніше

Знижки ЧП курси

Чорна п’ятниця в IT Step Academy - злови 30% знижки на всі курси

Детальніше

Знижки чп МКА

25% знижки на навчання в Малій Комп'ютерній Академії у Чорну П'ятницю

Детальніше

Знижки ЧП табір

Чорна п’ятниця у IT Step - отримай 15% знижки на зимовий ІТ-табір

Детальніше